بروزترین پروژه های ایرانی داک
خانه » پایان نامه » پایان نامه فراوانی ژن bla oxa48 در جدایه های کلبسیلا پنومونیه مقاوم به چند دارو در شهر کازرون
پایان نامه فراوانی ژن bla oxa48 در جدایه های کلبسیلا پنومونیه مقاوم به چند دارو در شهر کازرون

پایان نامه فراوانی ژن bla oxa48 در جدایه های کلبسیلا پنومونیه مقاوم به چند دارو در شهر کازرون

شرح مختصر

باکتری کلبسیلا از خانواده  انتروباکتریاسه [1]، باسیل گرم منفی ، کوتاه و فاقد اسپور است که به صورت دوتایی و یا زنجیره های کوتاه پشت سر هم قرار می گیرند. این باکتری ها دارای کپسول بزرگی هستند که به کلنی آنها حالت موکوئیدی می بخشد. اکسیداز منفی و بی هوازی اختیاری می باشند. غیر متحرک هستند و جایگاه آنها روده و دستگاه تنفس انسان است(21) .درصد گوانین و سیتوزین آنها 58-52 درصد است و کلبسیلا پنومونیه[2] باکتری شاخص این گروه از باکتریها است.

در گذشته کلبسیلا پنومونیه با نام باسیل فریدلاندر[3] شناخته می شد. این ارگانیسم ها جزیی از میکروفلور طبیعی بدن انسان (روده، شکم و دستگاه تنفسی) را تشکیل میدهند و حدود یک سوم افراد، ناقل این باکتری هستند. میزان استقرار این باکتريها در بیماران بستري شده در بیمارستان بیشتر از بیماران سرپایی میباشد. این باکتری ها یکی از عوامل مهم عفونت های اکتسابی از جامعه و بیمارستان می باشند و نیز سبب ایجاد طیف وسیعی از عفونت ها شامل سپتی سمی، پنومونی، عفونت مجاري ادراري، مننژیت و آبسه هاي چرکی در اندامهاي مختلف به خصوص آبسه هاي کبدي هستند (22).

1-2 طبقه بندی

بر طبق آخرین طبقه بندی، زیر گونه های کلبسیلا پنومونیه، کلبسیلا اوزونه[4]و کلبسیلا رینواسکلروماتیس[5] در گونه کلبسیلا پنومونیه قرار گرفته اند. هم اکنون کلبسیلا، انتروباکتر[6]، سراشیا[7]، پانتوآ[8] و هافنیا[9] جنس های موجود در تیره کلبسیلیه هستند. سابقا سه جنس کلبسیلا انتروباکتر و سراشیا در یک گروه تحت عنوان گروه باکتریایی   KES   [10]شناخته می شدند. جنس جنس کلبسیلا شامل دو گونه بیماریزا مهم می باشد که عبارتند از: کلبسیلا پنومونیه و کلبسیلا اکسی توکا[11]  اگرچه کلبسیلا رینواسکلروماتیس[12] و کلبسیلا اوزنه[13] زیرگونه های کلبسیلا پنومونیه هستند. در زیر جدیدترین طبقه بندی باکتری کلبسیلا ذکر شده است(23) :

Domain: Bacteria

Phylum: Protobacteria

Class: Gamma protobacteria

Order: Enterobacteriales

Family: Enterobactericeae

Genus: Klebsiella

Species: Pneumoniae

در دهه 1980 چهار گونه جدید دیگر در این جنس شامل:

کلبسیلا اورنیتینولتیکا[14] ، کلبسیلا ترویسانی[15]،کلبسیلا تریجینا [16]، کلبسیلا  پلنتی کولا[17] به ترتیب مورد شناسایی قرار گرفتند و بر مبنای هیبریداسیون DNA-DNA کلبسیلا پلنتی کولا و   کلبسیلا ترویسانی متعاقبا” با یکدیگر ترکیب شدند و به عنوان  کلبسیلا پلنتی کولا در نظر گرفته شدند. 3 گونه کلبسیلا پلنتی کولا، کلبسیلا اورنیتینولتیکا ، کلبسیلا تریجینا اخیرا” در جنس جدیدی در خانواده انتروباکتریاسه به نام روتلا[18] قرار گرفته اند (24).

محل میکروب کلبسیلا

محل معمولی کلونیزاسیون این باکتری در انسان سالم دستگاه معدی-روده ای، چشم، دستگاه تنفسی و دستگاه ادراری-تناسلی است . کلبسیلاپنومونیه که به عنوان یک میکرو ارگانسیم ساپروفیت در نازوفارنکس و مجرای گوارشی انسان وجود دارد. از آن جایکه بر روی پوست انسان شرایط مناسبی برای رشد باکتری‌های گرم منفی وجود ندارد، کلبسیلا به ندرت در آن ناحیه مشاهده شده و به عنوان فلور موقتی در نظر گرفته میشود. کلبسیلاها جزء باسیل‌های روده ای به حساب می آیند. به طور کلی هنگامی که این باکتری‌ها در روده به سر می برند زندگی هم سفره دارند. از این رو ساکن شدن آنها در این محل  مخزن یا منبعی برای آلودگی و تولید بیماری در سایر نقاط از جمله شش‌ها و مجرای ادراری محسوب می باشد(25).

عنوان : پایان نامه بررسی فراوانی ژن bla oxa48 در جدایه های کلبسیلا پنومونیه مقاوم به چند دارو در شهر کازرون
تعداد صفحات:  100 صفحه
قالب:   word و قابل ویرایش
قیمت: فقط  99000 تومان
کليک جهت خريد کالا ، به منظور پذيرش قوانين و مقررات سايت مي باشد .
ایرانی داک مرجع تخصصی دانلود پایان نامه، پروپوزال و  تحقیقات دانشجویی در ایران است. شما می توانید جدید ترین پایان نامه، پروپوزال ، پرسشنامه و  تحقیقات دانشجویی ایرانی داک را در این باره مطالعه کنید.

توجه ، توجه خیلی مهم : لطفا ایمیل خود را بدون www وارد کنید و از درستی ایمیل خود مطمئن باشید زیرا یک نسخه از فایل علاوه بر نمایش بعد از پرداخت، به صورت خودکار به ایمیل شما ارسال می گردد.

بعد از پرداخت آنلاین توسط کارتهای بانکی تحت شتاب لینک دانلود فایل بصورت اتوماتیک برای شما آزاد و نمایش داده می می شود و همچنین اگر در هنگام خرید ایمیل خود را وارد کرده باشید یک نسخه از فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می شود.

راهنمای دانلود :

ابتدا بر روی گزینه خرید در بالا کلیک کنید سپس نام و ایمیل خود را در کادر وارد و بر روی گزینه ”خرید “  کلیک کنید.

سپس با انتقال به سامانه پرداخت و انتخاب گزینه ؛ پرداخت از طریق درگاه های بانکی؛  بانک صادر کننده کارت خود را انتخاب و با پرداخت وجه ،لینک  فایل مورد نظر به ایمیل شما بلافاصله ارسال می گردد.

جهت راهنمای پرداخت اینترنتی اینجا کلیک کنید

banksLogo1

 

درباره‌ی ایرانی داک

avatar
ایرانی داک پایگاه علمی سالم در زمینه پروپوزال، پایان نامه، مقاله، پروژه و تحقیقات دانشجویی در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای می باشد؛ با افتخار به اینکه عملکرد تخصصی، پژوهشگری ، احاطه بر موضوع ، توجه به اصول، ضوابط و معیار های علمی ، دانش روز ، توانمندی حرفه ای، آن تایم بودن و پذیرش مسئولیت کامل مشاوره پروژه ها و تحقیقات متقاضی از ویژگی های عملکردی متخصصین کارآزموده این مجموعه علمی ـ فرهنگی است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


هشت × = 72