بروزترین پروژه های ایرانی داک
خانه » پایان نامه » پایان نامه بررسی اثر بخشی آموزش سرمایه های روان شناختی بر استرس شغلی و اضطراب آشکار و پنهان
پایان نامه بررسی اثر بخشی آموزش سرمایه های روان شناختی بر استرس شغلی و اضطراب آشکار و پنهان

پایان نامه بررسی اثر بخشی آموزش سرمایه های روان شناختی بر استرس شغلی و اضطراب آشکار و پنهان

شرح مختصر

جامعه ی پرستاران به خاطر کار زیاد و فشار های مداوم و فضای کاری پر استرس همراه با درد و بیماری گاهی دچار انواع مختلفی از بیماری های جسمی و همچنین واکنش های روانشناختی نظیر اضطراب و استرس شغلی می شوند.بیماری های جسمی می توانند ریشه در روان این افراد داشته باشند.(دیوید،1385).

ﻗﺮنﻫﺎ اﺳﺖ ﻛﻪ ﻃﺮﻓﺪاران ﻃﺐ ﺑﻘﺮاﻃﻲ و ﻃﺐ ارﺳﻄﻮﻳﻲ ﻫﺮ دو ﺑﻪ اﻳﻦ ﻧﺘﻴﺠﻪ رﺳﻴﺪه  اﻧﺪ ﻛﻪ اﺧﺘﻼﻓﺎت اﺣﺴﺎﺳﻲ و رواﻧﻲ ﺑﺎﻋﺚ ﺑﺮوز ﺗﻐﻴﻴﺮاﺗﻲ ﭼﺸﻤﮕﻴﺮ در ﺑـﺪن  ﻣـﻲ ﺷـﻮد .  در ﻣﺘـﻮن اﺳﻼﻣﻲ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻛﺘﺎب ﻗﺎﻧﻮن اﺑﻦ ﺳﻴﻨﺎ ﻧﻴﺰ آﻣﺪه ﻛﻪ واﻛﻨﺶﻫﺎي رواﻧﻲ ﺑﺮ ﻗﻠﺐ ﺗﺄﺛﻴﺮ ﻣﻲﮔﺬارﻧﺪ ﺗـﺎ آن ﺟﺎ ﻛﻪ ﻣﻤﻜﻦ اﺳﺖ ﻣﻨﺠﺮ ﺑﻪ ﻣﺮگ ﻓﺮد شوند.(خدادادی،1386).

اضطراب آشکار می تواند به عنوان مقطعی از زندگی یک شخص محسود شود.به بیان دیگر بروز آن موقعیتی است و اختصاص به موقعیت های تنش زا دارد.اضطراب پنهان به تفاوت های فردی در پاسخ به موقعیت های پر استرس همراه با میزان های اضطراب آشکار دلالت دارد.اضطراب آشکار و پنهان توسط پرسشنامه ی اشیل برگر در پژوهش های بالینی مورد استفاده قرار می گیرد.(کامرون،2005)..

سرمایه های روانشناختی با ایجاد روحیه ی امید در افراد و افزایش تاب آوری می تواند سهم بسیار زیادی در بهبود نوع نگاه افراد به زندگی داشته باشد.(حسن زاده،137).

یکی از زمینه هایی که در دهه های اخیر در حوزه روان شناسی شکل گرفت، ظهور رویکرد روان شناسی مثبت نگر[1] بودکه موجب تحولات قابل ملاحظه و پژوهش های نافذ و موثری در زمینه های مختلف رفتاریو همچنین در پیشرفت تحصیلی و آموزشی و درمانی گردید.(اقدمی،88).

خوشبینی یکی از خصوصیات مثبت انسان است که طی دو دهه گذشته، توجه ویژه ای را در روان شناسی به خود جلب کرده است. خوشبینی به جهت گزینی اشاره دارد که در آن معمولا پیامدهای مثبت مورد خوشبینی و به طور کلی، باورهای مثبت بر بیماری و سلامت روانی و جسمانی انسان تاثیر زیادی می گذارند(شهنی ییلاق و همکاران، ۱۳۸۳)..

 در این زمینه بیان می کنند که اگر ادراکات عادی انسان با یک مفهوم مثبت از خود و از کنترل شخصی و یک دیدگاه خوشبینانه، حتی کاذب، در مورد آینده همراه شود، نه تنها در اداره جزر و مد زندگی روزانه، بلکه در کنار آمدن با حوادث بسیار استرس زا و تهدیدزای زندگی، به افراد کمک می کند. خوشبینی[2] و بدبینی هر دو بر روی یک پیوستارند و هر چند تا حدی فطری به نظر می رسند .(نجاریان،1375)..

در سال ۱۹۷۷ بندورا برای اولین بار مفهوم خودکارآمدی را مطرح ساخت و در نظام بندورا منظور از نظام خودکارآمدی همان، احساس شایستگی، کفایت و قابلیت در کنار آمدن با زندگی است که برآورده کردن و حفظ معیارهای عملکرد باعث افزایش آن می شود و ناکامی در برآوردن و حفظ این معیارها آن را کاهش می دهد(فشارکی و همکاران، ۱۳۸۹).

عنوان : پایان نامه بررسی اثر بخشی آموزش سرمایه های روان شناختی بر استرس شغلی و اضطراب آشکار و پنهان
تعداد صفحات:  106 صفحه
قالب:   word و قابل ویرایش
قیمت: فقط  99000 تومان
کليک جهت خريد کالا ، به منظور پذيرش قوانين و مقررات سايت مي باشد .
ایرانی داک مرجع تخصصی دانلود پایان نامه، پروپوزال و  تحقیقات دانشجویی در ایران است. شما می توانید جدید ترین پایان نامه، پروپوزال ، پرسشنامه و  تحقیقات دانشجویی ایرانی داک را در این باره مطالعه کنید.

توجه ، توجه خیلی مهم : لطفا ایمیل خود را بدون www وارد کنید و از درستی ایمیل خود مطمئن باشید زیرا یک نسخه از فایل علاوه بر نمایش بعد از پرداخت، به صورت خودکار به ایمیل شما ارسال می گردد.

بعد از پرداخت آنلاین توسط کارتهای بانکی تحت شتاب لینک دانلود فایل بصورت اتوماتیک برای شما آزاد و نمایش داده می می شود و همچنین اگر در هنگام خرید ایمیل خود را وارد کرده باشید یک نسخه از فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می شود.

راهنمای دانلود :

ابتدا بر روی گزینه خرید در بالا کلیک کنید سپس نام و ایمیل خود را در کادر وارد و بر روی گزینه ”خرید “  کلیک کنید.

سپس با انتقال به سامانه پرداخت و انتخاب گزینه ؛ پرداخت از طریق درگاه های بانکی؛  بانک صادر کننده کارت خود را انتخاب و با پرداخت وجه ،لینک  فایل مورد نظر به ایمیل شما بلافاصله ارسال می گردد.

جهت راهنمای پرداخت اینترنتی اینجا کلیک کنید

banksLogo1

 

درباره‌ی ایرانی داک

avatar
ایرانی داک پایگاه علمی سالم در زمینه پروپوزال، پایان نامه، مقاله، پروژه و تحقیقات دانشجویی در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای می باشد؛ با افتخار به اینکه عملکرد تخصصی، پژوهشگری ، احاطه بر موضوع ، توجه به اصول، ضوابط و معیار های علمی ، دانش روز ، توانمندی حرفه ای، آن تایم بودن و پذیرش مسئولیت کامل مشاوره پروژه ها و تحقیقات متقاضی از ویژگی های عملکردی متخصصین کارآزموده این مجموعه علمی ـ فرهنگی است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


هشت × = 32