بروزترین پروژه های ایرانی داک
خانه » پروپوزال » پروپوزال حق جبران خسارت متهم در قانون جدید آیین دادرسی کیفری مصوب 1392
پروپوزال حق جبران خسارت متهم در قانون جدید آیین دادرسی کیفری مصوب 1392

پروپوزال حق جبران خسارت متهم در قانون جدید آیین دادرسی کیفری مصوب 1392

شرح مختصر :

حق بر جبران خسارت يكي از اصول كلي حقوق به شمار مي‌رود. به مقتضاي اين اصل هر كس به سبب عمل ديگري متحمل خسارت شود حق دارد جبران آن را مطالبه كند. لزوم جبران خسارت وارد بر اشخاص در اثر نقض حقوق مربوط به اصل «رعايت آئين قانوني» از اين قاعده مستثناء نيست. مقتضاي اصل برابري ماهوي نيز همين است، زيرا كسي كه بدون جهت مورد دستگيري يا بازداشت واقع شده از اصل آزادي يا حقوق ناشي از آن، كه همه افراد در آن برابرند، محروم گرديده است، اين نابرابري عارض شده بايد قابل جبران باشد. بنابراين حق بر جبران خسارت از اصول بنيادي حقوق بشر بر مي آيد، ضمن اين كه به تضمين آنها نيز كمك مي‌كند (کوشکی، 1391). 

پس حق بر جبران خسارت ناشي از دستگيري يا بازداشت غيرقانوني مشمول قاعده كلي لزوم جبران خسارت است، كه مورد اتفاق نظام­هاي حقوقي ملي و بين المللي است. ليكن ميثاق بين­المللي حقوق مدني و سياسي، به منظور تأكيد خاص بر اين موضوع در بند 5 ماده 9 چنين مقرر مي‌كند، هر كس قرباني دستگيري يا بازداشت غيرقانوني باشد، از حق لازمالاجراي غرامت برخوردار است. اين حق هنگامي پديد مي­آيد كه دستگيري يا بازداشت مغاير با مقررات بندهاي قبلي اين ماده و يا يكي از مقررات حقوق داخلي باشد (کرمی، 1394).

فهرست مطالب

 • سوال اصلی تحقیق
 • بیان مسئله
 • اهمیت و ضرورت تحقیق
 • پیشینه پژوهش
 • جنبه جديد بودن و نوآوري در تحقيق
 • اهداف کاربردی
 • اهداف تحقیق
 • فرضیه های تحقیق
 • روش تحقيق
 • روش و ابزار گردآوری اطلاعات
 • تجزیه و تحلیل داده ها
 • منابع
ایرانی داک مرجع تخصصی دانلود پایان نامه، پروپوزال و  تحقیقات دانشجویی در ایران است. شما می توانید جدید ترین پایان نامه، پروپوزال ، پرسشنامه و  تحقیقات دانشجویی ایرانی داک را در این باره مطالعه کنید.

 

عنوان : پروپوزال حق جبران خسارت متهم در قانون جدید آیین دادرسی کیفری مصوب 1392
تعداد صفحات: 11 صفحه
قالب:   word و قابل ویرایش
قیمت: فقط 4900 تومان

کليک جهت خريد کالا ، به منظور پذيرش قوانين و مقررات سايت مي باشد .

توجه ، توجه خیلی مهم : لطفا ایمیل خود را بدون www وارد کنید و از درستی ایمیل خود مطمئن باشید زیرا یک نسخه از فایل نیز به صورت خودکار به ایمیل شما ارسال می گردد.

بعد از پرداخت آنلاین توسط کارتهای بانکی تحت شتاب لینک دانلود فایل بصورت اتوماتیک برای شما آزاد و نمایش داده می می شود و همچنین اگر در هنگام خرید ایمیل خود را وارد کرده باشید یک نسخه از فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می شود.

راهنمای دانلود :

 1. ابتدا بر روی گزینه خرید در بالا کلیک کنید سپس نام و ایمیل خود را در کادر وارد و بر روی گزینه ”خریدمحصول“  کلیک کنید.
 2. سپس با انتقال به سامانه پرداخت و انتخاب گزینه ؛ پرداخت از طریق درگاه های بانکی؛  بانک صادر کننده کارت خود را انتخاب و با پرداخت وجه ،لینک  فایل مورد نظر به ایمیل شما بلافاصله ارسال می گردد.

جهت راهنمای پرداخت اینترنتی اینجا کلیک کنید

banksLogo1

chanal

درباره‌ی ایرانی داک

avatar
ایرانی داک پایگاه علمی سالم در زمینه پروپوزال، پایان نامه، مقاله، پروژه و تحقیقات دانشجویی در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای می باشد؛ با افتخار به اینکه عملکرد تخصصی، پژوهشگری ، احاطه بر موضوع ، توجه به اصول، ضوابط و معیار های علمی ، دانش روز ، توانمندی حرفه ای، آن تایم بودن و پذیرش مسئولیت کامل مشاوره پروژه ها و تحقیقات متقاضی از ویژگی های عملکردی متخصصین کارآزموده این مجموعه علمی ـ فرهنگی است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


یک + = 6