بروزترین پروژه های ایرانی داک
خانه » پایان نامه » پیش بینی افسردگی پس از زایمان بر اساس سندرم پیش از قاعدگی، رضایت زناشویی و امید به زندگی
پیش بینی افسردگی پس از زایمان بر اساس سندرم پیش از قاعدگی، رضایت زناشویی و امید به زندگی

پیش بینی افسردگی پس از زایمان بر اساس سندرم پیش از قاعدگی، رضایت زناشویی و امید به زندگی

گرچه بارداري و زایمان، وقایعی فیزیولوژیک و در اغلب موارد، خوشایند هستند؛ اما گاه با عوارضی همراه می شوند که می توانند در صورت عدم توجه، براي مادر خطرآفرین باشند. اندوه پس از زایمان، از جمله عوارضی است که ممکن است در دوران نفاس، مادران را درگیر کند. بسیاري از مادران، در روزهاي اول بعد از زایمان دچار افت سطح عاطفه می شوند. نوع خفیف این حالت تحت عنوان Baby blues، با حالت هاي غمگینی یا گریه مشخص می شود ( 1). نوع شدیدتر این عارضه که خود را با خلق افسرده، افزایش اضطراب و بیخوابی نشان می دهد، افسردگی بعد از زایمان نامیده می شود. عوامل ایجادکننده اندوه پس از زایمان به درستی شناخته شده نیستند. اما در مورد علل احتمالی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

پیش بینی اندوه پس از زایمان که گاهاً افسردگی را به دنبال دارد می تواند براي اتخاذ تدابیر مشاورهاي و برنامه ریزي طی حاملگی در جهت تعدیل این عارضه کمک کننده باشد. عقیده بر این است که تغییرات هورمونی که احتمالاً در ایجاد غمگینی پساز زایمان نقش دارند، مشابه همان تغییراتی است که در نشانگان (سندرم) پیش از قاعدگی نیز رخ می دهند (بکمن، لینگ، اسمیت، بارزانسکی، هربرت و لوبی[1]، 2006). نشانگان پیش از قاعدگی را می توان به صورت عود دورهاي ترکیبی از تغییرات آزاردهنده فیزیکی، روانی یا رفتاري در خلال مرحله لوتئال سیکل قاعدگی تعریف نمود که عوامل متعددي در بروز آن دخالت دارند. سه فرضیه که بیش از همه به عنوان علل این عارضه مطرح شده اند، عبارتند از: نظریه هورمون هاي تخمدانی، هورمون هاي هیپوفیز و نظریه روانی- اجتماعی. واکنش هاي پیچیده بین هورمون هاي تخمدانی، میانجی هاي سیستم عصبی مرکزي و سیستم عصبی خودکار می توانند این اختلال را ایجاد کنند. مثلاً گفته می شود نوسانات غلظت پلاسمایی استروژن و پروژسترون می تواند تغییرات خلقی را شعله ور کند (بکمن و همکاران، 2006؛ ریان، بکوویتز، باربیری و دونایف[2]، 1999).

عنوان : پایان نامه پیش بینی افسردگی پس از زایمان بر اساس سندرم پیش از قاعدگی، رضایت زناشویی و امید به زندگی
تعداد صفحات: 100صفحه
قالب:   word و قابل ویرایش
قیمت: فقط  99000 تومان

کليک جهت خريد کالا ، به منظور پذيرش قوانين و مقررات سايت مي باشد .

ایرانی داک مرجع تخصصی دانلود پایان نامه، پروپوزال و  تحقیقات دانشجویی در ایران است. شما می توانید جدید ترین پایان نامه، پروپوزال ، پرسشنامه و  تحقیقات دانشجویی ایرانی داک را در این باره مطالعه کنید.

توجه ، توجه خیلی مهم : لطفا ایمیل خود را بدون www وارد کنید و از درستی ایمیل خود مطمئن باشید زیرا یک نسخه از فایل علاوه بر نمایش بعد از پرداخت، به صورت خودکار به ایمیل شما ارسال می گردد.

بعد از پرداخت آنلاین توسط کارتهای بانکی تحت شتاب لینک دانلود فایل بصورت اتوماتیک برای شما آزاد و نمایش داده می می شود و همچنین اگر در هنگام خرید ایمیل خود را وارد کرده باشید یک نسخه از فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می شود.

راهنمای دانلود :

ابتدا بر روی گزینه خرید در بالا کلیک کنید سپس نام و ایمیل خود را در کادر وارد و بر روی گزینه ”خرید “  کلیک کنید.

سپس با انتقال به سامانه پرداخت و انتخاب گزینه ؛ پرداخت از طریق درگاه های بانکی؛  بانک صادر کننده کارت خود را انتخاب و با پرداخت وجه ،لینک  فایل مورد نظر به ایمیل شما بلافاصله ارسال می گردد.

جهت راهنمای پرداخت اینترنتی اینجا کلیک کنید

banksLogo1

 

 

درباره‌ی ایرانی داک

avatar
ایرانی داک پایگاه علمی سالم در زمینه پروپوزال، پایان نامه، مقاله، پروژه و تحقیقات دانشجویی در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای می باشد؛ با افتخار به اینکه عملکرد تخصصی، پژوهشگری ، احاطه بر موضوع ، توجه به اصول، ضوابط و معیار های علمی ، دانش روز ، توانمندی حرفه ای، آن تایم بودن و پذیرش مسئولیت کامل مشاوره پروژه ها و تحقیقات متقاضی از ویژگی های عملکردی متخصصین کارآزموده این مجموعه علمی ـ فرهنگی است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


هشت − 2 =