بروزترین پروژه های ایرانی داک
خانه » بخشهای ویژه سایت » دانلود پروژه مطالعه اثر غلظت های مختلف فنل بر تغییرات بافتی آبشش و کلیه ماهی قزل آلای رنگین کمان
دانلود پروژه مطالعه اثر غلظت های مختلف فنل بر تغییرات بافتی آبشش و کلیه ماهی قزل آلای رنگین کمان

دانلود پروژه مطالعه اثر غلظت های مختلف فنل بر تغییرات بافتی آبشش و کلیه ماهی قزل آلای رنگین کمان

شرح مختصر :

به دلیل رشد سريع جمعيت جهانی و محدوديت منابع آبي بیشتر مزارع پرورش ماهی در مناطقی قرار دارند که فعالیتهای بشری به ویژه صنایع ساخت مواد شیمیایی کیفیت آب را تحت تاثیر قرار می دهد و موجب آزاد سازی تعدادی از مواد خارجی به آب می شود؛ بنابراین یکی از مولفه های مهم در مراکز پرورش و نگهداری ماهی کیفیت آب مورد استفاده و عدم آلودگی آن به آلاینده های مختلف است (Gupta و همکاران،1983؛  Hori و همکاران، 2006). فنل و ترکیبات فنلی آلاینده های استرس آوری هستند که همواره به صورت گسترده در محیط وجود دارند و بهداشت و سلامتی سیستم های بیولوژیک از جمله حیات آبزیان را متاثر می سازند (Hori و همکاران، 2006). منشا بالقوه این ترکیبات و ورود آنها به اکوسیستم های آبی؛ پسماندهای صنعتی، فاضلاب ها، حشره کش ها، آفت کش های گیاهی و قارچ کش ها می باشد (Gupta و همکاران، 1983؛ Krajnović-Ozretić و Ozretić، 1988). مطالعات مختلفی در مورد تماس ماهی با فنل و اثرات سوء آن انجام شده است که در مهمترین آنها به جنبه های ایمونوتوکسیک (Taysse و همکاران، 1995) ، مسمومیت ژنی (  Jagetia و Aruna، 1997) ، سرطانزایی (Tsutsui و همکاران، 1997) ، هماتوتوکسیسیتی (Louei Monfared و Salati، 2012) و نفروتوکسیسیتی (Louei Monfared و همکاران، 2009؛ Tootian و همکاران، 2012) اشاره شده است. همچنین اثبات شده است که ترکیبات فنلی به دلیل دارا بودن خاصیت لیپوفیلیک و توانایی عبور از غشاهای لیپیدی، همواره به میزان بالایی در بدن ارگانیسم های زنده و سپس زنجیره غذایی انسان تجمع پیدا می کنند به طوریکه بین میزان غلظت فنل در آب و انباشتگی آن در بافتی های مختلف بدن ماهی تیلاپیا ارتباط مستقیمی گزارش شده است (Gad و Saad، 2008). در نتیجه آلودگی با فنل به عنوان یک تهدید بزرگ برای اکوسیستم های آبی و متعاقب آن تهدیدی برای بهداشت و سلامت انسان ها به شمار می رود. از آنجا که تغییرات بافتی می توانند باعث بروز اختلال در عملکرد طبیعی بافت شوند، این مطالعه با هدف بررسی سمیت فنول بر بافت کلیه و آبشش به عنوان ارگان های اصلی دخیل در تنظیم اسمزی در قزل آلای رنگین کمان به عنوان یکی از مهم ترین گونه های پرورشی در ایران و جهان انجام گرفت.

فهرست مطالب

 • چکیده
 • مقدمه
 • مواد و روش‌ها
 • نتایج
 • بحث
 • فهرست منابع و مآخذ
 • عنوان پروژه: مطالعه اثر غلظت های مختلف فنل بر تغییرات بافتی آبشش و کلیه ماهی قزل آلای رنگین کمان
 • قالب: word و قابل ویرایش
 • تعداد صفحات: 16 صفحه
 • قیمت:  12000 تومان   9000 تومان

کليک جهت خريد کالا ، به منظور پذيرش قوانين و مقررات سايت مي باشد .

کليک جهت خريد کالا ، به منظور پذيرش قوانين و مقررات سايت مي باشد .

توجه ، توجه خیلی مهم : لطفا ایمیل خود را بدون www وارد کنید و از درستی ایمیل خود مطمئن باشید زیرا یک نسخه از فایل نیز به صورت خودکار به ایمیل شما ارسال می گردد.

بعد از پرداخت آنلاین توسط کارتهای بانکی تحت شتاب لینک دانلود فایل بصورت اتوماتیک برای شما آزاد و نمایش داده می می شود و همچنین اگر در هنگام خرید ایمیل خود را وارد کرده باشید یک نسخه از فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می شود.

راهنمای دانلود :

 1. ابتدا بر روی گزینه خرید در بالا کلیک کنید سپس نام و ایمیل خود را در کادر وارد و بر روی گزینه ”خریدمحصول“  کلیک کنید.
 2. سپس با انتقال به سامانه پرداخت و انتخاب گزینه ؛ پرداخت از طریق درگاه های بانکی؛  بانک صادر کننده کارت خود را انتخاب و با پرداخت وجه ،لینک  فایل مورد نظر به ایمیل شما بلافاصله ارسال می گردد.

جهت راهنمای پرداخت اینترنتی اینجا کلیک کنید

banksLogo1

درباره‌ی ایرانی داک

avatar
ایرانی داک پایگاه علمی سالم در زمینه پروپوزال، پایان نامه، مقاله، پروژه و تحقیقات دانشجویی در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای می باشد؛ با افتخار به اینکه عملکرد تخصصی، پژوهشگری ، احاطه بر موضوع ، توجه به اصول، ضوابط و معیار های علمی ، دانش روز ، توانمندی حرفه ای، آن تایم بودن و پذیرش مسئولیت کامل مشاوره پروژه ها و تحقیقات متقاضی از ویژگی های عملکردی متخصصین کارآزموده این مجموعه علمی ـ فرهنگی است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


6 + چهار =