بروزترین پروژه های ایرانی داک
خانه » پایان نامه » پایان نامه مقایسه ادراک شایستگی، قلدری و رفتار اجتماعی کودکان دارای والد معتاد و کودکان دارای والد غیر معتاد
پایان نامه مقایسه ادراک شایستگی، قلدری و رفتار اجتماعی کودکان دارای والد معتاد و کودکان دارای والد غیر معتاد
کودک قلدر

پایان نامه مقایسه ادراک شایستگی، قلدری و رفتار اجتماعی کودکان دارای والد معتاد و کودکان دارای والد غیر معتاد

شرح مختصر

   اعتیاد عبارت است از وصفی که در اثر تکرار استفاده از ماده یا موادی طبیعی یا مصنوعی ایجاد می شود ،که دراین حال فرد وابستگی جسمی وروانی به آن مواد پیدا می کند وپس از گذشت زمان قطع این وابستگی دشوار است ،براساس این مفهوم وابستگی به مواد یا سوءمصرف داروی را جانشین واژه اعتیاد کرد که این رفتار جزءرفتارضد اجتماعی به حساب می آیند که تعدادی از افراد شهر به دلایل مختلف درونی و بیرونی از موادی استفاده می کنند که چون جنبه تعزیر یا تحریک دارد ،علی رغم مضار این مواد به آسانی قادر به ترک آنها نیستند . سابقا”واژه معتاد معنی محدودی داشت و به کسانی گفته می شد که به الکل و مواد مخدر را بستگی داشتند این مطلبی شناخته شده بود که در حالات عاطفی ،شناختی و رفتاری انسان تغییرات عمده ایجاد می کنند و جزءرفتار غیر اجتماعی به حساب می آید و وابستگی روانی عبارت است از حالتی که فرد در استفاده از مواد به هدف لذت بردن احساس اجبار می کند این رفتار ،رفتار نادرست و ضد اجتماعی است(ایوبی، و همکاران 1392).یکی که در اعتیاد موثر است قلدری است قلدری[1]،رفتار آزاردهنده ای است که یک فرد یا یک گروه از افراد عمداً در یک دوره ی زمانی به صورت مکرر اعمال می کنند و شامل عدم توازن قدرت است و نوعی خشونت سطح پائین در مدرسه است که اخیراً مورد توجه روانشناسان مدرسه قرار گرفته است ( نانسل[2] ،2001؛ به نقل از بیرامی و علائی،1392).

قلدری ممکن است در محیط های مختلف اتفاق بیفتد،اما آنچه که بیشتر مورد توجه پژوهشگران تعلیم و تربیت قرار گرفته،قلدری در محیط مدرسه است که با خشونت مدرسه ای  قرابت معنایی داشته و شکل خفیف تری از آن به شمار می آید( بیرامی و علائی،1392).

اگرچه عمده تحقیقات انجام یافته ی مرتبط، به چگونگی پیشگیری از وقوع قلدری دربین دانش آموزان پرداخته اند، اما مطالعات محدودی به بررسی متغیر های  همبسته با آن اختصاص یافته اند که اساس ارائه ی یک رویکرد پیشگیرانه و مداخله ای مؤثر است به ویژه آنکه شکل بروز قلدری و ماهیت آن در سالهای اخیر تغییر یافته است. اکثر محققان و روانشناسان رشدی توافق دارند که قلدری  در مدرسه شکلی از آزار و اذیت های جسمی ، جنسی و روانشناختی یک یا چند دانش آموز بر علیه دانش آموز دیگری به صورت مکرر در یک دوره زمانی است(وانگ، لاک، لو و[3] ،2008؛ به نقل از بیرامی و علائی،1392).کسانی که مرتکب قلدری می شوند، دید مثبتی نسبت به پرخاشگری دارند و در مقایسه با سایر دانش اموزان بیشتر درگیر رفتارهای پرخاشگرانه می شوند.از دیگر ویژگی های مهم آن ها برانگیختگی و احساس نیاز شدید در تسلط بر دیگران است. افراد قلدر حس همدلی بسیار کمی با قربانیان خود دارند و اغلب نگرش مثبتی نسبت به خود دارند.مرتکبان قلدری احتمالاً نسبت به قربانیان خود از نظر جسمی قوی تر هستند.برخی از محققان اعتقاد دارند که افراد قلدر الگوهای رفتاری فزون مضطرب و نا ایمن را از خود بروز می دهند.

  یکی از زیر مجموعه­های شناخت، خود پنداشت است که ادارک شایستگی از مؤلفه­های آن به شمار می­آید ادراک شایستگی هر فرد همسو با دیگر سازه­های شناختی- هیجانی انسان، نقش برجسته و مرتبط با پیشرفت تحصیلی، و انگیزش درونی دارد. در واقع ادارک شایستگی یکی از ابعاد نسبتأ خاص مفهوم خود است. این سازه اولین­بار وایت[4] (1959) مطرح کرد. او بیان می­کند که یک نیاز درونی برای احساس شایستگی، ویژگی درونی انسان­هاست و رفتارهایی مانند تلاش و کاوش برای تسلط و تمرکز، به­وسیله این نیروی انگیزش فطری بهتر تبیین می­شود (استیپک[5]،2005 به نقل از نیک منش و یاری، 1390).

قلدری و رفتار اجتماعی کودکان

هارتر (1985) ادراک شایستگی را قضاوت و خودارزیابی دانش­آموز برای توانایی خود برای انجام دادن تکلیف خاص تعریف می­کند (به نقل از نیک منش و یاری، 1390). طی بررسی­های انجام شده مشخص گردید، بین ادراک شایستگی با خودکارآمدی، راهبردهای شناختی و یادگیری و پیشرفت تحصیلی رابطه مثبت معنی­دار نشان داده­اند ( یعقوبی و همکاران، 1391).

عنوان : پایان نامه مقایسه ادراک شایستگی، قلدری و رفتار اجتماعی کودکان دارای والد معتاد و کودکان دارای والد غیر معتاد
تعداد صفحات:  97   صفحه
قالب:   word و قابل ویرایش
قیمت: فقط  99000 تومان
کليک جهت خريد کالا ، به منظور پذيرش قوانين و مقررات سايت مي باشد .
ایرانی داک مرجع تخصصی دانلود پایان نامه، پروپوزال و  تحقیقات دانشجویی در ایران است. شما می توانید جدید ترین پایان نامه، پروپوزال ، پرسشنامه و  تحقیقات دانشجویی ایرانی داک را در این باره مطالعه کنید.

توجه ، توجه خیلی مهم : لطفا ایمیل خود را بدون www وارد کنید و از درستی ایمیل خود مطمئن باشید زیرا یک نسخه از فایل علاوه بر نمایش بعد از پرداخت، به صورت خودکار به ایمیل شما ارسال می گردد.

بعد از پرداخت آنلاین توسط کارتهای بانکی تحت شتاب لینک دانلود فایل بصورت اتوماتیک برای شما آزاد و نمایش داده می می شود و همچنین اگر در هنگام خرید ایمیل خود را وارد کرده باشید یک نسخه از فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می شود.

راهنمای دانلود :

ابتدا بر روی گزینه خرید در بالا کلیک کنید سپس نام و ایمیل خود را در کادر وارد و بر روی گزینه ”خرید “  کلیک کنید.

سپس با انتقال به سامانه پرداخت و انتخاب گزینه ؛ پرداخت از طریق درگاه های بانکی؛  بانک صادر کننده کارت خود را انتخاب و با پرداخت وجه ،لینک  فایل مورد نظر به ایمیل شما بلافاصله ارسال می گردد.

جهت راهنمای پرداخت اینترنتی اینجا کلیک کنید

banksLogo1

 

درباره‌ی ایرانی داک

avatar
ایرانی داک پایگاه علمی سالم در زمینه پروپوزال، پایان نامه، مقاله، پروژه و تحقیقات دانشجویی در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای می باشد؛ با افتخار به اینکه عملکرد تخصصی، پژوهشگری ، احاطه بر موضوع ، توجه به اصول، ضوابط و معیار های علمی ، دانش روز ، توانمندی حرفه ای، آن تایم بودن و پذیرش مسئولیت کامل مشاوره پروژه ها و تحقیقات متقاضی از ویژگی های عملکردی متخصصین کارآزموده این مجموعه علمی ـ فرهنگی است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


− 4 = چهار