بروزترین پروژه های ایرانی داک
خانه » پایان نامه » پایان نامه پهنه‌بندی انواع سیلاب با استفاده از مدل هیدرولیکی HEC-RAS و GIS
پایان نامه پهنه‌بندی انواع سیلاب با استفاده از مدل هیدرولیکی HEC-RAS و  GIS

پایان نامه پهنه‌بندی انواع سیلاب با استفاده از مدل هیدرولیکی HEC-RAS و GIS

شرح مختصر

بارش مهم‌ترین وموثرترین منبع آب یک حوضه آبخیزمی باشد که با توزیع مکانی و زمانی درسطح حوضه تغییر می‌کند. برآورد و پیش‌بینی بارش و دستیابی نه‌تنها در مدیریت و بهره‌برداری صحیح از حوضه بااهمیت است بلکه در به حداقل رساندن خسارات ناشی از سیلاب وخشکسالی نیز نقش مؤثری ایفا می‌کند. در این میان برآورد احتمال وقوع سیل دارای اهمیت ویژه‌ای است. آمارها حاکی از آن است که سیلاب چه ازنظر تلفات جانبی وچه از نظرتلفات مالی مقام اول رادر میان حوادث دیگر داراست(اجاقلو، 1385). پراکنش نامناسب مانی ومکانی بارش در مناطق خشک ونیمه خشک باعث ایجاد سیلاب های مخرب وواردآمدن خسارات جانی ومالی فراوان میگردد. باتوجه به شرایط اقلیمی، بخش مهمی از کشورجزء مناطق خشک ونیمه خشک به شمار می رود. این امرکشور ایران رابه لحاظ سیل خیزی دررتبه هفتمین کشور دنیا قرار داده است(نقدی 1385(.
موقعیت جغرافیایی ایران طوری است که تمرکز مکانی و زمانی بارش در اکثر حوضه‌های ابریزباعث وقوع سیل می گردد. بررسی آمار خسارات سیل در سالهای گذشته نیز نماینگر این واقعیت است. در سطح کشور، حدود 3500 رشته رودخانه همراه با سر شاخه مهم باویژگیهای متنوع ومتفاوت ازنظر هواشناسی وکاربری اراضی وجود دارد که مجموع سیل های رخ داده در آنها درعرض 39 سال از سال 1337 لغایت 1375 2681 موردبوده است متوسط سیل حادثه خیزدر طول این دوره 42 مورد در سال که به‌طورمتوسط یک سیل درهر 9 روزبوده است. از نظر توزیع مکانی وقوع سیل درکشور، استان خراسان با متوسط 291 سیل در سال شاهد بیشترین سیل وقزوین با 25 سیل در سال شاهد کمترین سیلاب بوده است. شهرهای آسیب دیده از سیل در دوره آماربرداری فوق 1084 شهر بوده که به‌طور متوسط 17 شهردر سال یا به عبارت دیگر هر بیست روز یک شهر می باشد. آمارروستاها به 231 روستادر سال یا هر سه روز 2 روستا می رسد. این بررسیها نشان می دهد که حتی اگر کل کشوردرمعرض سیلهای بزرگ نیز نباشد، سیلابهای کوچک باعث وقوع خسارات فراوان می شود(حیدری وهمکاران، . (1384 اگر چه بررسی طرحهای مهم سیلاب که به صورت محدود وپراکنده در سطح کشورمطالعه واجراشده اند، نشان می دهد یک راه حل مشخص ومطمأن برای کلیه مناطق سیل گیر وجود ندارد اما بدیهی است پدیده سیل علیرغم همه پیچیدگیهایی که دارد قابل بررسی ومطالعه بوده ومی توان درجهت مهار وکاهش خسارتهای ناشی ازآن وحتی بهره برداری اقتصادی ازسیل راه حل های مناسبی جستجو کرد.

در این راستا محاسبه شدت وب‍ژگی سیلاب ازنظر دبی و حجم در یک‌زمان مشخص در آینده، مهم‌ترین تمایز بین پیش‌بینی‌های هیدرولوژیکی و محاسبات آماری است

عنوان : پایان نامه پهنه‌بندی انواع سیلاب با استفاده از مدل هیدرولیکی HEC-RAS و GIS
تعداد صفحات:  118 صفحه
قالب:   word و قابل ویرایش
قیمت: فقط  99000 تومان

کليک جهت خريد کالا ، به منظور پذيرش قوانين و مقررات سايت مي باشد .
ایرانی داک مرجع تخصصی دانلود پایان نامه، پروپوزال و  تحقیقات دانشجویی در ایران است. شما می توانید جدید ترین پایان نامه، پروپوزال ، پرسشنامه و  تحقیقات دانشجویی ایرانی داک را در این باره مطالعه کنید.

توجه ، توجه خیلی مهم : لطفا ایمیل خود را بدون www وارد کنید و از درستی ایمیل خود مطمئن باشید زیرا یک نسخه از فایل علاوه بر نمایش بعد از پرداخت، به صورت خودکار به ایمیل شما ارسال می گردد.

بعد از پرداخت آنلاین توسط کارتهای بانکی تحت شتاب لینک دانلود فایل بصورت اتوماتیک برای شما آزاد و نمایش داده می می شود و همچنین اگر در هنگام خرید ایمیل خود را وارد کرده باشید یک نسخه از فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می شود.

راهنمای دانلود :

ابتدا بر روی گزینه خرید در بالا کلیک کنید سپس نام و ایمیل خود را در کادر وارد و بر روی گزینه ”خرید “  کلیک کنید.

سپس با انتقال به سامانه پرداخت و انتخاب گزینه ؛ پرداخت از طریق درگاه های بانکی؛  بانک صادر کننده کارت خود را انتخاب و با پرداخت وجه ،لینک  فایل مورد نظر به ایمیل شما بلافاصله ارسال می گردد.

جهت راهنمای پرداخت اینترنتی اینجا کلیک کنید

banksLogo1

 

درباره‌ی ایرانی داک

avatar
ایرانی داک پایگاه علمی سالم در زمینه پروپوزال، پایان نامه، مقاله، پروژه و تحقیقات دانشجویی در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای می باشد؛ با افتخار به اینکه عملکرد تخصصی، پژوهشگری ، احاطه بر موضوع ، توجه به اصول، ضوابط و معیار های علمی ، دانش روز ، توانمندی حرفه ای، آن تایم بودن و پذیرش مسئولیت کامل مشاوره پروژه ها و تحقیقات متقاضی از ویژگی های عملکردی متخصصین کارآزموده این مجموعه علمی ـ فرهنگی است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


× سه = 24