بروزترین پروژه های ایرانی داک
خانه » پروژه، مقاله، تحقیق » دانلود پروژه تأثير یارانه و سوبسید مطبوعات بر تعداد تيراژ آنها در ايران
دانلود پروژه تأثير یارانه و سوبسید مطبوعات بر تعداد تيراژ آنها در ايران

دانلود پروژه تأثير یارانه و سوبسید مطبوعات بر تعداد تيراژ آنها در ايران

 شرح مختصر :

هم اکنون دولت هر ساله به‌شكل مستقيم (ارزي و ريالي) و به‌شكل غيرمستقيم (تخصيص سهمية كاغذ و…) يارانة قابل توجهي (حدود 100 ميليارد ريال در سال) به مطبوعات اختصاص مي‏دهد. از طرفي بيان مي‏شود كه مطبوعات از لحاظ مالي در مضيقه هستند و به‌جهت بازگشت سرمايه توجيه اقتصادي ندارند (حاجي‏زاده ميمندي، 1379) و از سوي ديگر حدود سه هزار نفر در صف دريافت مجوز نشر قرار دارند. در اينجا اين سؤال مطرح مي‏شود كه اگر سرمايه‏گذاري در اين بخش توجيه اقتصادي ندارد، چرا چندين برابر تعداد نشريات فعلي، تقاضا براي دريافت مجوز نشريه وجود دارد؟ اهداف دولت از پرداخت يارانه‏ها نمي‏تواند خارج از اهداف دخالت دولت در اقتصاد باشد. معمولاً هدف دولت از دخالت در اقتصاد در سه مقولة تخصيص بهينة منابع، ثبات اقتصادي و توزيع عادلانه خلاصه مي‌شود.

به‌دليل سهم ناچيز يارانه‏هاي مطبوعات در مقايسه با كل يارانه‏ها مي‌توان گفت مورد دوم و سوم درباره يارانه مطبوعات مصداق ندارد و بايد هدف پرداخت يارانه به مطبوعات را در مورد نخست جستجو نمود. براين اساس ابتدا بايد مشخص شود که هدف از پرداخت يارانه‏ها به‌منظور تغيير تخصيص منابع چگونه تعريف شده است و چه هدف يا اهدافي مي‏تواند مدنظر باشد؟ و آيا يارانه‌ها در تحقق اين هدف يا اهداف نقش مؤثري داشته‌اند؟ مطبوعات و مسئولان به‌صورت تلويحي هدف از پرداخت يارانه به مطبوعات و بعضي كالاهاي فرهنگي ديگر را كمك به رشد كمي و كيفي مطبوعات به‌ويژه افزايش تيراژ آنها اعلام مي‌کنند و معتقدند که در صورت عدم پرداخت يارانه   بسياري از مطبوعات قادر به ادامه فعاليت نيستند. بنابراين سؤال مقاله اين است که يارانه‌هاي پرداختي دولت به مطبوعات چه تأثيري بر تيراژ آنها دارد؟ و آيا بين ميزان يارانه‌ها به مطبوعات با هزينه‌هاي آنها تناسبي وجود دارد؟ فرضيه مطالعه اين است كه يارانه‏هاي پرداختي به مطبوعات، تأثير قابل توجهي بر تيراژ آنها ندارد و متناسب با هزينه متوسط نشريات پرداخت نمي‏شود.

فهرست مطالب

 • چكيده
 • مقدمه
 • ادبيات موضوع
 • چارچوب نظري
 • درآمد و هزينة مطبوعات و يارانه‌ها
 • هزينه هاي متغير و ثابت هر نسخه از روزنامه
 • ميزان يارانه پرداختي دولت به روزنامه‏ ها و نشريات
 • نتيجه‏گيري
 • فهرست منابع و مآخذ
 • عنوان پروژه : تأثير یارانه و سوبسید مطبوعات بر تعداد تيراژ آنها در ايران
 • قالب: word و قابل ویرایش
 • تعداد صفحات: 26 صفحه
 • قیمت: 12000 تومان  9000 تومان

کليک جهت خريد کالا ، به منظور پذيرش قوانين و مقررات سايت مي باشد .

کليک جهت خريد کالا ، به منظور پذيرش قوانين و مقررات سايت مي باشد .

توجه ، توجه خیلی مهم : لطفا ایمیل خود را بدون www وارد کنید و از درستی ایمیل خود مطمئن باشید زیرا علاوه بر دانلود فایل، یک نسخه از آن نیز به صورت خودکار به ایمیل شما ارسال می گردد.

بعد از پرداخت آنلاین توسط کارتهای بانکی تحت شتاب لینک دانلود فایل بصورت اتوماتیک برای شما آزاد و نمایش داده می شود و همچنین اگر در هنگام خرید ایمیل خود را وارد کرده باشید یک نسخه از فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می شود.

راهنمای دانلود :

 1. ابتدا بر روی گزینه خرید در بالا کلیک کنید سپس نام و ایمیل خود را در کادر وارد و بر روی گزینه ”خرید محصول“  کلیک کنید.
 2. سپس با انتقال به سامانه پرداخت و انتخاب گزینه؛ پرداخت از طریق درگاه های بانکی؛ بانک صادر کننده کارت خود را انتخاب و با پرداخت وجه، بلافاصله لینک دانلود فایل مورد نظر برای شما نمایش داده می شود و یک نسخه از آن نیز به ایمیل شما ارسال می گردد.

جهت راهنمای پرداخت اینترنتی اینجا کلیک کنید

banksLogo1

نام شما (الزامی)

ایمیل شما (الزامی)

موضوع

پیام شما

درباره‌ی ایرانی داک

avatar
ایرانی داک پایگاه علمی سالم در زمینه پروپوزال، پایان نامه، مقاله، پروژه و تحقیقات دانشجویی در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای می باشد؛ با افتخار به اینکه عملکرد تخصصی، پژوهشگری ، احاطه بر موضوع ، توجه به اصول، ضوابط و معیار های علمی ، دانش روز ، توانمندی حرفه ای، آن تایم بودن و پذیرش مسئولیت کامل مشاوره پروژه ها و تحقیقات متقاضی از ویژگی های عملکردی متخصصین کارآزموده این مجموعه علمی ـ فرهنگی است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


9 − = دو