بروزترین پروژه های ایرانی داک
خانه » پایان نامه » پایان نامه بررسی رابطه مهارت های مدیریتی با جذب سپرده بانکی
پایان نامه بررسی رابطه مهارت های مدیریتی با جذب سپرده بانکی

پایان نامه بررسی رابطه مهارت های مدیریتی با جذب سپرده بانکی

شرح مختصر

اصلاحات ساختاری در بخش واقعی و مالی اقتصاد ایران، از ضرورت‏های تحول در نظام بانکداری است. بانک‏ها ، به علت ساختار دولتمدارانه، پاسخگوی نیازهای سریعا در حال رشد و تغییر مشتریان نیستند(معتمدی،1392).  تداوم سنت بانکداری‏ دولتی در ایران تا حدود زیادی باعث نادیده انگاشتن نیازهای‏ مشتریان شده است. دولتی بودن باعث شده که ضعف‏ خدمت‏رسانی بانک‏ها به گونه درستی آشکار نشود. در این راستا فعالیت بانک های خصوصی توانسته است با گسترش رقابت زمینه جلب هر چه بیش تر رضایت مشتریان را فراهم سازد. در شرایط رقابتی موجود بین بانکهای خصوصی و دولتی کشور آنهایی موفق بوده و در بازار در نزد مشتریان جایگاه ممتازی بدست می آورند که نیازهای مشتریان را از طریق خدمات با کیفیت و بخصوص از طریق جذب سپرده های بیشتر از طرف مردم بر آورده سازند عباسپور(1393).

با افزایش تغییر در محیط کسب و کار و رقابتی‌تر شدن آن، سازمان‌ها به سیستم تولیدی نیاز پیدا می‌کنند که بتوانند به کمک آن به‌تمامی نیازهای مشتریان پاسخ دهند. مشتریان همواره خواهان محصولاتی با کاربرد بیشتر و متنوع‌تر بوده و تمایل دارند آن‌ها را با سرعت هرچه بیشتر دریافت کنند. در واقع این مشکل که سازمان‌ها چگونه می‌توانند در محیطی پویا و غیرقابل‌پیش‌بینی موفق شوند، موضوعی است که به عنوان مهم‌ترین چالش دنیای امروز شناخته می‌شود. (فرزی، 1392).

 روشن است که حیات یک بانک منوط به سپرده گذاری مشتریان در آن است و در عدم و کاهش سپرده گذاری مشتریان در بانک و گرایش آنان به سمت رقبا با شکست مواجه می شوند. از طرف دیگر عدم درک و شناخت مدیران بانک درباره عوامل موثر بر تصمیم مشتریان به سپرده گذاری در بانک ها باعث اشتباه تصمیم گیری، شکست برنامه ها،نرسیدن به اهداف تعیین شده، عدم رضایت مشتریان و سرانجام افت عملکرد بانک در حوزه های مختلف خواهد شد (انواری رستمی و همکاران،1386).بنابراین بایستی به عوامل موثر بر جذب سپرده های بانکی توجه شود. مهارت های مدیریتی می توانند از عوامل موثر بر جذب سپرد ه های بانکی محسوب شوند (سنگینیان،1382).

کاتز[1](1987) مهارت های اصلی مدیران را در سه دسته فنی، انسانی و ادراکی طبقه بندی کرده است. بر این اساس می توان گفت که ضعف(یا بدتر از آن عدم) مهارت های مختلف مدیریتی می تواند نتایج نامطلوبی را در سطح خرد برای مدیران و کارکنان و سطح کلان برای سازمان به همراه داشته باشد؛ به طوری که به پیامدهای نامطلوبی نظیر تصمیمات نادرست و بی موقع، عملکرد شغلی ضعیف، تعارض غیر سازنده کاری، تنیدگی شغلی و نیز کاهش اثربخشی، عدم برآورده ساختن نیازها و انتظارات ذینفعان سازمان و نهایتا زوال سازمانی منجر شود(افشاری و همکاران،1389).

امروزه سپرده های بانکی یکی از ابزارهای مهم اقتصادی و اجتماعی است که اتکاء به آن در بخش های مختلف تجاری، خدماتی و اقتصادی اجتناب ناپذیر بوده و به عنوان ابزاری در جهت رشد و توسعه اقتصادی پایدار کشورها نقش مهم و تأثیر گذاری دارد. از آنجاکه بانک ها یکی از مهم ترین سازمان های فعال در هر نظام اقتصای محسوب می شوند با جمع آوری و تخصیص بهینه سرمایه های پولی در جامعه نقش مهمی را ایفا می کنند. مهارت های مدیریتی از عوامل موثر بر جذب سپرده گذار می باشد که عدم توجه به این مهارت ها در بانک رفاه استان کهگیلویه و بویر احمد باعث عدم جذب سپرده ها و کاهش عملکرد بانک شده است. بنابراین مدیران بانک رفاه استان کهگیلویه و بویر احمد باید توجه بیشتر بر یادگیری مهارت های لازم برای جذب سپرده بیشتر و افزایش اعتبار بانک اقدام نمایند. مشتریان به عنوان منبع اصلی سودآوری بانک ها محسوب شده و سپرده های بانکی منبع اصلی فعالیت آنها محسوب می شوند.  بر این اساس در پژوهش های قبلی مهارت مدیران در جذب سپرده های بانکی و بررسی عوامل موثر بر تصمیم گیری مشتریان در سپرده گذاری کمتر مورد توجه محققین قرار گرفته است، بنابراین می بایست عوامل موثر بر تصمیم مشتریان به سپرده گذاری در بانک ها را مورد توجه قرار داد

عنوان : پایان نامه بررسی رابطه مهارت های مدیریتی با جذب سپرده بانکی
تعداد صفحات:  120 صفحه
قالب:   word و قابل ویرایش
قیمت: فقط  99000 تومان
کليک جهت خريد کالا ، به منظور پذيرش قوانين و مقررات سايت مي باشد .
ایرانی داک مرجع تخصصی دانلود پایان نامه، پروپوزال و  تحقیقات دانشجویی در ایران است. شما می توانید جدید ترین پایان نامه، پروپوزال ، پرسشنامه و  تحقیقات دانشجویی ایرانی داک را در این باره مطالعه کنید.

توجه ، توجه خیلی مهم : لطفا ایمیل خود را بدون www وارد کنید و از درستی ایمیل خود مطمئن باشید زیرا یک نسخه از فایل علاوه بر نمایش بعد از پرداخت، به صورت خودکار به ایمیل شما ارسال می گردد.

بعد از پرداخت آنلاین توسط کارتهای بانکی تحت شتاب لینک دانلود فایل بصورت اتوماتیک برای شما آزاد و نمایش داده می می شود و همچنین اگر در هنگام خرید ایمیل خود را وارد کرده باشید یک نسخه از فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می شود.

راهنمای دانلود :

ابتدا بر روی گزینه خرید در بالا کلیک کنید سپس نام و ایمیل خود را در کادر وارد و بر روی گزینه ”خرید “  کلیک کنید.

سپس با انتقال به سامانه پرداخت و انتخاب گزینه ؛ پرداخت از طریق درگاه های بانکی؛  بانک صادر کننده کارت خود را انتخاب و با پرداخت وجه ،لینک  فایل مورد نظر به ایمیل شما بلافاصله ارسال می گردد.

جهت راهنمای پرداخت اینترنتی اینجا کلیک کنید

banksLogo1

 

درباره‌ی ایرانی داک

avatar
ایرانی داک پایگاه علمی سالم در زمینه پروپوزال، پایان نامه، مقاله، پروژه و تحقیقات دانشجویی در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای می باشد؛ با افتخار به اینکه عملکرد تخصصی، پژوهشگری ، احاطه بر موضوع ، توجه به اصول، ضوابط و معیار های علمی ، دانش روز ، توانمندی حرفه ای، آن تایم بودن و پذیرش مسئولیت کامل مشاوره پروژه ها و تحقیقات متقاضی از ویژگی های عملکردی متخصصین کارآزموده این مجموعه علمی ـ فرهنگی است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


هفت + = 8